Створення фрески у Центрі кобзарського мистецтва м. Підгородне.

«Кобзарі – це пісенний відбиток життя народного. З їх висот ви почуєте
і страждання, і мужність, і сміх та жарти, - і все, чим жива людина…»

Д. І. Яворницький


Яскравою сторінкою української культури є кобзарство. В козацькому краї бандурист завжди був носієм живої історії народу, оспіваного в народних піснях.

12 липня 2015 року у місті Підгородне, Дніпропетровської області, на території дніпропетровської обласної громадської організації "Центр кобзарського мистецва" відбулося відкриття пам’ятного знаку великому сподвижнику кобзарського мистецтва, людині надзвичайно талановитої та самобутньої вдачі, нашому українському самородку – Івану Савичу Буту.

Лунали пісні, грали на бандурах, виступав хор дітлахів, хлопці та дівчата читали вірші Тараса Шевченка.


Бут Іван Савич – людина таланту.
Народився у 1886 році. Корінний підгороднянець, мав надзвичайні здібності, феноменальну пам’ять, глибокий і ясний розум.

Майстер бандур, художник-декоратор, організатор самодіяльного драматичного театру, кіномеханік, бандурист, майстер золоті руки (тесляр, швець, механік…), працював на заводі ім. Карла Лібкнехта.

Репресований у 1937 році "За жупан та вуса". Йому інкримінували "націоналізм". Так влада оцінила його любов до рідної землі, мови, до національних традицій.

В знак пам'яті за видатним земляком жінки, яким важливе наше національне надбання, створили "Центр кобзарського мистецва". Вже як 10 років вони по крихтам збирають історію Підгороднього до свого маленького музею.

Чи прийде радість, чи легка зажура,
Чи сумніву терпка огорне мить –
Хай Ваша вірна супутниця бандура
Душевно, ніжно, трепетно дзвенить


Місією їхньої безкорисної діяльності є збереження кобзарства.

Вже створено осередок, де хлопчики навчаються виготовляти нові бандури. Вчителем у цій нелегкій, але цікавій справі став Олексій Семенович, якому довелось читати багато літератури та відновлювати технологію виробництва самотужки.  Школа бандуристів знаходиться на вул. Шосейна, 47-1.

За символічну плату діти мають змогу навчитися грати на кобзі, співати, малювати, а також на базі музею можна відвідувати уроки з англійської.

Команда "Арт-МОСТ" відгукнулась на прохання у допомозі і прикрасила стіни музею до дня відкриття пам'ятного знаку Івану Буту. На білих стінах з'явилися сцени із життя українського народу часів козацтва.

Хочеться висловити велику подяку Аллі Костянтинівні та іншим жінкам і чоловікам, які пам'ятають про видатних земляків та створюють умови для збереження історії рідного краю. Завдяки вам діти мають можливість наслідувати знання та вміння своїх предків.


Голова Дніпропетровської обласної громадської організації "Центр кобзарського мистецтва":
Алла Костянтинівна Ганжа-Родзенко

Комментарии