Міжнародний проект “MY VISION OF THE HISTORY OF EUROPE part II” в Ольденбурзі ,Німеччина (2015)

И моё сердце остановилось, моё сердце замерло.
Моё сердце остановилось, отдышалось немного…
И снова пошло.
Саме такими словами можна було описати наші перші хвилини перебування у Німеччині!


Дружня та велика родина «Арт-МОСТ»  приймали участь у міжнародному молодіжному проекті "MY VISION OF THE HISTORY OF EUROPE part II” в місті Ольденбург (Німеччина). Цей проект з успіхом розпочався 29 cічня 2015р. та продовжувався 11 днів. Весь цей час був проведений за кордоном у чарівному старовинному містечку. Причиною поїздки став дивовижний театральний проект, який об’єднав три країни: Німеччину, Україну та Польщу!

Ціллю проекту була молодіжна інтеграція. Про це можна сміливо сказати, що вдалося все! І навіть більше!
Коли ми прибули до молодіжного центру, то прийняли нас дуже тепло. Якби у них був звичай, як у українців, зустрічати з хлібом та сіллю, то думаю вони нас так би і зустріли. Графік проекту був дуже насичений, але, не дивлячись на це, ми чудово проводили час.

О 8 ранку був сніданок і тому ми всі дружно йшли до їдальні, де на нас завжди чекала смачна їжа.
Після сніданку у нас було 1,5 години вільного часу. В перші дні ми витрачали цей час на оглядання та вивчення молодіжного центру, в якому ми жили. У дворі ми знайшли велетенського керамічного Гусака, з яким більшість з нас зробили селфі і навіть залили фото в Instagram.


Не могла нас не порадувати погода. Вона була чарівною! З самого ранку, стоячи біля старовинних вікон та тримаючи в руках теплий чай, ми мали можливість спостерігати за тим, як падає сніг. Це все придавало таке чудове відчуття казки, що неможливо передати словам.


Кожен день був насичений якимись подіями, новими знайомствами і незабутніми тренінгами. Під час цього проекту було багато театральних завдань, в яких ми приймали участь. Ми ділилися на невеликі групи по темам, на які потрібно було вигадати невелику постановку і обіграти її. Кожен з нас зміг розкритися та мав можливість розвинути в собі театральні здібності. Ми навчились слухати один одного, більше поважати інші думки, і приходити до єдиної цілі. Це був безцінний досвід.
В кінці насиченого дня, звичайно, нас чекав довгоочікуваний відпочинок. Зазвичай це був час проведений біля каміну. Під гітару та співи ми могли спокійно відпочивати спостерігаючи, як горить багаття. У такій затишній атмосфері навіть була вигадана жартівлива інтернаціональна пісня, яка отримала назву «ABC-SONG».

Організатори влаштовували нам екскурсії. Наприклад, поїздку до Північного моря в місто Дангаст, яке славиться своїми припливами та відливами, що відбуваються два рази на добу. А ще це місце, де можна побачити багато художніх інсталяцій, скульптур та малюнків. На самому березі було дуже гарно, але холодно. Поправді кажучи, ми застали лише відлив. Через підвищену вологість у повітрі ми змушені були піти грітися до місцевої кав’ярні. Нас пригостили ароматним гарячим шоколадом та смачним пирогом з ревенем. Коли всі були ситі та відігріті, ми почали повертатися до молодіжного центру. Цей шлях був веселим і продовжувався він під улюблену музику відомих українських гуртів «Океану Ельзи», «Бумбоксу» та інших.


Ми мали змогу відвідати одну з місцевих шкіл, в якій усі були раді нас бачити. У школах Ольденбурга навчаються учні різних національностей. Нас прийняли тепло і навіть запросили посидіти на уроках французької мови та музики. Що мене там дуже вразило, так це велетенська паркова для велосипедів. Так, місто Ольденбург можна назвати містом велосипедистів. Бо, напевне, у кожного жителя є власний велосипед.Наступна наша екскурсія була до міста Бремен. Усім це місто відоме через казку «Бременські музиканти» Братів Грім. У Бремені було дуже багато всього цікавого, наприклад, дуже вузькі вулички, багато старовинних будівель, чудова набережна.

Одного дня ми прийняли участь у святкуванні Grunkohlessen. Це доволі незвичний для нас спосіб відпочинку, тому раджу приїхати до Ольденбурга та відвідати це свято.

А ще нам показали музей. В минулому це будинок великого колекціонера, який присвятив своє життя збиранню предметів розкоші та мистецтва. Там були великі та старовинні дзеркала, в яких ми намагалася сфотографуватися.


І ось настав день, коли ми мали представляти нашу виставу. Це був дуже хвилюючий, але, в той же час, незабутній момент. І ми зробили це! Все пройшло чудово!

Після театрального виступу настав час інтернаціонального вечора. Ми співали народні пісні, танцювали, проводили різні конкурси. Усі були вдягнені у національне вбрання, дівчата у віночках – все як повинно бути! Організаторам цього проекту ми піднесли хліб та сіль, показавши цим наскільки гостинною є наша Україна.

Не дивлячись на велику різницю у національних культурах, проект вийшов чудовим! По закінченню проекту ніхто не хотів їхати додому, усі хотіли «продовження банкету», залишитися ще на довгий час та спілкуватися з новими друзями.
Комментарии