История

Три роки тому, навесні 2012 року у Дніпропетровському монтажному технікумі в одній із невеличких аудиторій кафедри архітектури зібралася чимала купа студентів на чолі із викладачем архітектурних дисциплін Бекмурзіною Юлією. На вулиці було вже зовсім тепло, віяло ніжним травневим повітрям, за віконечком щебетали птахи, сяяло сонце і так хотілося кудись побігти далі від занять, далі від наступаючої сесії. Ви, можливо, подумаєте, що всі ці люди просто зібралися в аудиторії, щоб послухати цікаву лекцію. Але ви помилитесь, тому що зараз я вам розповім як же створювалась громадська організація «Арт-МОСТ».

Так от, початок створення «Арт-МОСТ» відбувався задовго до того травневого дня, коли в аудиторії зібралися студенти різних курсів. Коли восени 2011 року я влаштувалася на роботу в Дніпропетровський монтажний технікум на кафедру архітектури, я і гадки не мала, що буду колись президентом молодіжної організації. Але моя доля була інша. Все почалося з того, що я помітила, як творча і талановита молодь не знає куди себе подіти. Я бачила таланти поряд із ледачістю, творчі задатки поряд із неприкаяністю. Дивилася, як молоді люди прагнуть робити щось цікаве, щось корисне, але не знають куди йти і куди подітися із цими бажаннями. Я почала рухатися у напрямку пошуку виходу із цієї ситуації, бо мені це боліло. Спочатку ми почали просто збиратися на посиденьки в затишній компанії дівчат та хлопців. Ми хотіли щось змінити у звичайному житті молоді, студентів, школярів і просто жителів Дніпропетровська. Просто спілкуючись ми думали про те, чим ми можемо бути корисним завдяки своїм талантам один для одного та для суспільства. І все більше я ґрунтувалася на думці, що ми маємо об’єднатися у якусь спілку або творчу організацію, де б могли зустрічатися креативні, талановиті та багаті на ідеї молоді люди для того, щоб проводити час з великим задоволенням, обмінюючись вміннями та ідеями.

В нашому спільному бажанні нас підтримав мій друг, громадський діяч, голова молодіжної громадської організації «Молодь Ювілейного» Іван Романенко. Саме того дня, про який я починала розмову, 15 травня Іван в маленькій аудиторії зібрав нас, щоб поділитися тим, що він знав та умів. А саме він розповів, що ми можемо згуртуватись в молодіжну громадську організацію. Саме на цих зборах ми вперше затвердили попередній статут і визначились із назвою. Для нас було важливо створити щось своє особисте. Загальним рішенням була визначена назва «Арт-МОСТ». Приставка «Арт» свідчить про те, що наша організація творчо направлена та повна талановитих людей. «МОСТ» - це абревіатура головних літер, які означають «Молодіжна Організація Саморозвитку і Творчості». Ми одразу вирішили, що «Арт-МОСТ» буде аполітичною та не буде прив’язана до якихось релігійних течій. А саме метою організації буде привнести творчість в соціум, допомогти молоді реалізувати себе як творці, навчитись допомагати оточуючим через волонтерську діяльність творчої та соціальної направленості. Особливою метою «Арт-МОСТ» є показати людям нашої країни, що мистецтво позитивно впливає на соціум. Тому ми робимо все, щоб навчити людей нашої країни творити та розкривати у собі таланти.
Ми вирішили збиратися кожного тижня щоп’ятниці, щоб проводити разом час і вирішувати питання щодо організації громадських проектів. На зборах також ми граємо в ігри на розвиток креативного мислення. Основними учасниками «Арт-МОСТ» є студентська молодь віком від 15 до 36 років. Це студенти технікумів, коледжів і ВНЗ. Правлячим органом нашої організації є чотири члени Правління, Голова ревізійної комісії та Президент організації.

Всі активісти в «Арт-МОСТ» постійно перебувають у пошуку цікавих ідей. Спочатку у нас виникає ідея, а вже потім під неї ми підлаштовуємо той чи інший проект або майстер-клас. За три роки нашого існування та сумлінної праці на благо нашого міста та країни ми вже встигли створити багато проектів. Такі проекти, як «Кофемоції», «Фотокомікс», «Кава для Янгола», «Хто твій герой?», «Люба Україна», «Палке серце», «Малюнки на шпалерах», «Рушник», «Розфарбуємо сірий світ», новини від «ArtNewNews» є особисто нашими проектами.


Також ми націлені на співробітництво із різними громадськими організаціями. Наприклад ми допомагаємо і товаришуємо з такими організаціями, як «Сяйво веселки», «Янгол дитинства», «Молодь Ювілейного», «Твори добро», «Даруємо радість», «Тамариск», дитячий центр «Індиго» та дитячий центр імені Г.Р. Кандібура, міжрегіональний фестиваль «Мама+Я». Постійно працюємо з торговими центрами, де є творчий майданчик. Це ТЦ «Пасаж» з «Арт-Толокою» і «Славутич». Мали багато спільних проектів із "Молодіжним центром Дніпропетровщини".

«Арт-МОСТ» постійно розвивається. У тісному партнерстві із «Молоддю Ювілейного» та при їх підтримці ми вже мали три поїздки на міжнародні театральні проекти. Побували у м. Ольденбург (Німеччина), Вроцлаві та Кракові (Польща). І ще маємо в планах не зупинятися в цьому напрямку. Шукаємо міжнародних партнерів для творчих спільних проектів. Метою таких проектів є інтеграція молоді і розвиток творчих здібностей.

У майбутньому ми плануємо та маємо мрію створити молодіжний центр, щось на кшталт арт-республіки, де молодь різної творчої направленості та з різними захопленнями може знайти для себе осередок, друзів, які розділяють їх інтереси та платформу для нових ідей та проектів.

Дніпропетровська молодь різноманітна. Ніхто не схожий один на одного. Хтось має талант, але не знає, як його застосувати. Комусь важко взагалі зрозуміти що він хоче і як він може себе проявити. І таку молодь дуже важко зацікавити. Щоб молодь тебе слухала, треба міркувати, як молодь, треба її любити. Активної молоді насправді дуже багато, але вона ще не сприймає себе, як частину суспільства, не знає своє покликання. «Арт-МОСТ» радісно всіх приймає до себе - і творчу, і нетворчо направлену молодь. Ми знаходимо підхід до кожного. Запалюємо в кожному вогонь у серці робити щось корисне не лише для своєї країни та взагалі для всього суспільства.

Вже була сказано так багато про «Арт-МОСТ», але я вам досі не розповіла, як же потрапити до нас. Розкрию тайну. Дуже легко! Ти просто приходиш, говориш як тебе звуть, розказуєш про що ти мрієш, чим хочеш займатися і як розвиватися. І ти сам не помітиш, як опинишся у тісній компанії веселих та творчих друзів, які тебе підтримають.

Приходь до нас і ти станеш частинкою нашої Арт-Республіки! Давай разом змінювати світ в найкраще!


З любов’ю до вас, Бекмурзіна Юлія!
admin  admin Author

Галерея .

Поиск по сайту

Наш канал Youtube